Naše stránky používají cookies. Rozumím

ČPP přivezla domů již 192 klientů zkrachovalých cestovních kanceláří

Datum vložení: 13.9.2017

Praha, 13. září 2017 - Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) postupně přepravuje klienty zkrachovalých cestovních kanceláří AZUR REIZEN s.r.o. a Maxi Reisen s.r.o. zpět do České republiky. Více než stovku turistů z Turecka dnes ráno ČPP dopravila náhradním leteckým spojem do Prahy.

Do České republiky jsme k dnešnímu dni přepravili 192 klientů z Turecka a Tunisu. Charterovým letem se nad ránem vrátilo z Turecka 28 osob. Pro 113 osob jsme vypravili a zaplatili z turecké Antalye náhradní letecký spoj, který přistál na pražském letišti Václava Havla v 6.10 ráno. Zpět v ČR je již také 51 osob z Tunisu. Během dneška odlétá do ČR také 43 osob z Egypta a 6 turistů z řeckého ostrova Rhodos. Dále je naplánován odlet skupiny klientů z Tunisu na 16. září a již 14. září také odlet z Bulharska, který je hrazen z pojistky u ČPP.

Znamená to, že naprostá většina turistů, kteří pobývali v Turecku, je tak již zpět v České republice. Část klientů dokončí svou dovolenou v původním termínu. K návratu do ČR využijí již objednané lety anebo jim ČPP zajistí a zaplatí náhradní leteckou dopravu. Upozorňujeme turisty v dovolenkových destinacích, že veškeré náklady spojené s dokončením jejich dovolené jsou uhrazeny nebo garantovány ze strany pojišťovny a asistenční služby. V případě jakýchkoli potíží doporučujeme volat linku Global Assistence +420 266 799 788.

V důsledku krachu cestovních kanceláří Azur Reizen a Maxi Reisen zůstalo v zahraničí 450 turistů a dalších 550 lidí na svou dovolenou již neodletí. Obě kanceláře byly pojištěné proti úpadku u ČPP. Azur Reizen v pondělí vyhlásila úpadek po 21 letech činnosti. Podle Asociace českých cestovních kanceláří jde o největší krach CK od roku 2009, kdy ukončila činnost Tomi Tour.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 25 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny novinky