Naše stránky používají cookies. Rozumím

ČPP uhradí oprávněné nároky klientů zkrachovalých CK AZUR REIZEN s.r.o. a Maxi Reisen s.r.o.

Datum vložení: 12.9.2017

Praha, 12. září 2017 - Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) je připravena odškodnit oprávněné nároky poškozených klientů cestovních kanceláří AZUR REIZEN s.r.o. a Maxi Reisen s.r.o., které včera vyhlásily úpadek.

Podle předběžných informací se krach obou cestovních kanceláří dotýká celkem tisícovky klientů. Aktuálně se v zahraničí nachází na 450 turistů. „S naším partnerem, asistenční službou Global Assistance, pracujeme na tom, abychom co nejdříve zajistili jejich bezpečný návrat zpět do ČR,“ uvedl Václav Hönig, ředitel úseku neživotního pojištění. „Na odpoledne se nám podařilo zabezpečit návrat 51 turistů z Tuniska. Úhradu původně plánovaného letu jim pokryje pojistka u ČPP. Dnešním nočním spojem odletí také 28 osob z turecké Antalye. Na pražském letišti Václava Havla přistanou ve 2.50 ráno. Během zítřka se vrátí také 28 turistů z Turecka, dalších 43 z Egypta a 6 klientů z řeckého ostrova Rhodos,“ informuje Pavel Vyskočil, vedoucí Call centra zdravotní asistence ze společnosti Global Assistence.

Dalších 550 klientů obou zkrachovalých cestovních kanceláří, kteří mají uzavřenou cestovní smlouvu, na svou dovolenou již neodletí. Poškození klienti se mohou obrátit o náhradu vzniklé škody na pojišťovnu. Tiskopis pro oznámení o škodní události je k dispozici na internetové adrese pojišťovny www.cpp.cz nebo na libovolné pobočce. Mohou pojišťovnu kontaktovat prostřednictvím e-mailu info@cpp.cz nebo telefonicky na čísle +420 957 444 555. Vyplněný formulář je třeba doručit elektronicky nebo poštou na korespondenční adresu pojišťovny – ideálně co nejdříve, nejpozději do 2 měsíců.

„Pracovníci ČPP aktuálně zjišťují potřebné údaje týkající se rozsahu a výše škody. Více informací budeme mít k dispozici začátkem příštího týdne,“ doplnil Václav Hönig. Cestovní kancelář AZUR REIZEN měla u ČPP sjednané pojištění proti úpadku od roku 2016 a cestovní kancelář Maxi Reisen od roku 2015. Obě cestovní kanceláře se specializovaly na prodej zájezdů do Tuniska, Egypta, Turecka nebo na řecký ostrov Rhodos.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 25 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny novinky