Naše stránky používají cookies. Rozumím

ČPP začala vyplácet peníze za neuskutečněné zájezdy klientům zkrachovalých cestovních kanceláří

Datum vložení: 20.9.2017

Praha, 20. září 2017 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) začala k dnešnímu dni vyplácet odškodnění klientům zkrachovalých CK AZUR REIZEN s.r.o. a Maxi Reisen s.r.o. K výplatě náhrad poškozeným klientům ČPP přistoupila pouhých 9 dnů po oznámení úpadku těchto cestovních kanceláří.

 „S ohledem na dosavadní výsledky šetření jsme přistoupili k vyplácení náhrad poškozeným klientům CK AZUR REIZEN a Maxi Reisen. Prvním klientům jsme již dnes poukázali na účet pojistné plnění za neuskutečněný zájezd,“ uvedl Václav Hönig, ředitel úseku neživotního pojištění. Výplatu pojistného plnění tak ČPP poskytuje ještě před uplynutím dvouměsíční čekací lhůty. „Výše pojistné částky je postačující pro odškodnění oprávněných nároků všech klientů. Celková škoda se podle našich zjištění bude pohybovat v objemu přes 10 milionů korun,“ doplnil Hönig.

Nárok na úhradu škody musí klienti uplatnit odesláním formuláře Oznámení o škodní události na poštovní adresu pojišťovny: Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group; Odbor likvidací pojistných událostí neživotního pojištění; Pobřežní 665/23; 186 00 Praha 8 nebo na e-mailovou adresu: olpumo@cpp.cz. Podrobné informace včetně postupu a doporučení jsou k dispozici na internetových stránkách pojišťovny www.cpp.cz. V případě dotazů je možné kontaktovat pojišťovnu prostřednictvím e-mailu: info@cpp.cz nebo telefonicky: +420 957 444 555.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 25 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny novinky