Naše stránky používají cookies. Rozumím

ČPP zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za rok 2017

Datum vložení: 19.1.2018

Praha, 18. ledna 2018 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila statistiky k pojistným podvodům za rok 2017. Vyšetřovatelé ČPP prověřovali celkem 750 případů za téměř 27 milionů korun.

Za rok 2017 prověřovali specialisté ČPP na 750 pojistných podvodů a uchráněná hodnota dosáhla téměř 27 milionů korun. V roce 2016 to byla téměř tisícovka případů s podezřením na podvodné jednání, kdy pojišťovna uchránila na nevyplaceném pojistném plnění finanční prostředky ve výši 31 milionů korun. Nejvíce odhalených podvodů bylo v Praze a krajích Středočeském, Ústeckém a Moravskoslezském. Nejpoctivějším regionem na základě statistik je Zlínský kraj.

„Statisticky nejčastější pokusy o pojistný podvod evidujeme ve spojení s pojištěním vozidel, které představují polovinu všech šetřených případů za loňský rok,“ uvedl Aleš Haisl, vedoucí oddělení vyšetřování Bezpečnostního odporu. „Z dlouhodobého hlediska přibývá případů hlášených z životního a úrazového pojištění. Jedná se také o případy, kdy při šetření odhalíme, že klient při uzavření pojistné smlouvy záměrně uvedl nepravdivé údaje o svém zdravotním stavu, například zatajil předchozí úrazy,“ doplnil Haisl.

ČPP z úrazového pojištění eviduje případ, kdy klient pod vlivem alkoholu při cestě domů upadl na schodech a utrpěl zlomeninu zápěstí a žeber. Ještě téhož večera se muž nechal ošetřit v nemocnici a následně oznámil pojišťovně úraz. Zatajil ovšem fakt, že se mu újma stala po požití alkoholu. Dokonce upravil lékařské zprávy tak, aby v nich nebyly záznamy o stavu, v jakém byl přijat k ošetření. Specialisté ČPP své podezření na manipulaci s lékařskou dokumentací prověřili a srovnáním se záznamy přímo z ošetřujícího zařízení podvodné jednání klientovi prokázali.

ČPP disponuje stále dokonalejšími systémy k vyhodnocování podezřelých souvislostí a příznaků u jednotlivých případů, které v součinnosti s prací vyšetřovacích skupin efektivně rozkrývají tuto formu trestné činnosti. Lidé si většinou v podobných případech bohužel neuvědomují, že se svým jednáním vystavují trestnímu stíhání. Pojistný podvod je trestný čin, za který může soud podle závažnosti udělit až desetiletý trest odnětí svobody.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 97 poboček a 220 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností v 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 25 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny novinky