Naše stránky používají cookies. Rozumím

Pokles cen podílových jednotek

Datum vložení: 21.4.2020

Aktuální situace ohledně nákazy koronavirem ovlivňuje vývoj na finančních trzích. Propad se projevil zejména na investičních nástrojích s akciovou složkou, nicméně dopady evidujeme i u vyvážených portfolií či fondů z naší nabídky.

Zvýšená volatilita, byť jsme jí v posledních několika letech odvykli, je pro akciové trhy charakteristická. Historie však ukazuje, že akciové trhy jsou v delším časovém horizontu schopny za zvýšené riziko reagovat vyššími zisky navzdory občasným propadům. Současná situace tedy není důvodem k jakýmkoliv neuváženým krokům.

Vývoj cen podílových jednotek Vám doporučujeme pečlivě sledovat především pokud uvažujete o jejich přesunu do jiného fondu, částečném odkupu, či ukončení pojistné smlouvy s nárokem na odkupné. Výsledná částka k výplatě nyní může být vinou poklesu cen podílových jednotek nižší.

Dožívá-li Vám Vaše pojistná smlouva, doporučujeme Vám zvážit využití odkladu výplaty pojistného plnění. Více informací o této možnosti naleznete v pojistných podmínkách, kterými se Vaše pojistná smlouva řídí.