Naše stránky používají cookies. Rozumím

Cestovní pojištění pro těhotné

V průběhu bezproblémového těhotenství se nemusíte nijak omezovat a s klidem můžete vyrazit na výlety i delší dovolené. Při cestování dbejte na své pohodlí a vhodné pojištění, ve kterém jsou obsaženy léčebné výlohy spojené s těhotenstvím.

Jakým dopravním prostředkem?


Cesta autem je většinou brána pro těhotnou ženu jako nejpohodlnější varianta. Na cestu si můžete přibalit polštářek pod záda, aby se vám pohodlně sedělo. Naplánujte si časté zastávky a při nich si protáhněte nohy, doplňte tekutiny a něco zakousněte. Pokud nemusíte řídit, nejbezpečnější jsou zadní sedadla. Samozřejmě s použitím bezpečnostních pásů, ideálně speciálních pásů pro těhotné ženy.

Autobusy nejsou na delší trasy pro těhotné vhodné. Je to kvůli malému prostoru a velmi malé možnosti protažení. Vlaky jsou se svými uličkami, sedadly pro těhotné a toaletami v každém vagoně vhodné i pro delší trasy nastávajících maminek. U vlaků platí, stejně jako při cestě autem, často se procházet a mít na cestu dostatek vody a připravených svačinek.

Delší trasy se dají v průběhu druhého trimestru pohodlně zvládnout letadlem. Jako těhotná si navíc budete moci užívat jistých výhod. U každé aerolinky se výhody liší, ale často vám nabídnou přednostní check-in, můžete si vybrat sedadlo, přinesou vám vodu navíc a na některých letištích můžete na svůj let čekat ve VIP salonku. Před zaplacením letenky myslete na to, že každá letecká společnost má svá pravidla pro přepravu těhotných.

Do příručního zavazadla si zabalte vodu navíc, teplé ponožky a velkou šálu, do které se můžete zachumlat. Často se procházejte a i při sezení se snažte občas propínat nohy, abyste předešla otokům.

Jak vybrat vhodné pojištění?


V současné době není mnoho pojišťoven, u kterých se může těhotná žena pojistit na cestu do zahraničí a v nutném případě počítat s uhrazením výdajů. U České podnikatelské pojišťovny to však možné je.

Při sjednávání cestovního pojištění pro těhotnou ženu je nutné si zkontrolovat, jestli se pojištění léčebných výloh vztahuje na hospitalizaci v souvislosti s těhotenstvím a také jeho omezení vzhledem k době těhotenství. Před zakoupením dovolené tuto dobu pečlivě spočítejte, ať můžete být v klidu.

Před dovolenou doporučujeme vybrat nejen cestovní pojištění s ohledem na těhotenství, ale i pojištění storna cesty. Toto připojištění vám pokryje část nákladů na zrušenou dovolenou v důsledku zdravotních komplikací spojených s těhotenstvím do 24. týdne.

Přejeme vám šťastnou cestu a mnoho krásných zážitku!

Zobrazit rady a tipy