Naše stránky používají cookies. Rozumím

Jedeme na dovolenou: Průvodce cestovním pojištěním

Už odškrtáváte dny v kalendáři a se zalíbením sledujete, jak se přibližujete své dovolené? Pak máte jistě připravený seznam věcí, které si vezmete s sebou, a sjednané pojištění na dovolenou. Že cestovní pojištění nemáte, protože se v něm nevyznáte? Žádné strachy. Nechte se provést pojišťovací džunglí.

Cestovní pojištění je základ

Ať už se chystáte strávit dovolenou kdekoliv a jakkoliv, pojištění do zahraničí zkrátka potřebujete. Říkáte si, že by byla opravdu velká náhoda, kdyby se zrovna vám přihodilo něco vážného, takže je cestovní pojištění zbytečné? Omyl. Řádně se vám může prodražit i obyčejná návštěva pohotovosti při žaludečních potížích z místního jídla nebo při úžehu. Ošetření banálních úrazů a jiných zdravotních problémů začíná obvykle na několika tisících, při hospitalizaci se pak náklady mohou vyšplhat nesmírně vysoko.

Na tuto skutečnost myslete při vybírání konkrétního typu produktu. Výše plnění na léčebné výlohy při cestách po Evropě by neměla klesnout pod 1 500 000 Kč, mimo Evropu pak minimum představuje dvojnásobek. Zvláště drahé zdravotnictví je pak v USA.

Pozor na podmínky

Před cestou si dobře nastudujte pojistné podmínky pro pojištění léčebných výloh. Například na úrazy zapříčiněné teroristickým útokem se pojišťovny dívají odlišně a často se na takto způsobená zranění základní cestovní pojištění nevztahuje. Chystáte-li se tedy do země, kde podobná událost hrozí, je vhodné se proti teroristickému nebezpečí připojistit. ČPP má toto pojištění v základu.

Cestovní pojištění na aktivní dovolenou

Další otázky vyvstávají, pokud plánujete strávit dovolenou aktivně a věnovat se sportovním aktivitám. Pojišťovny mají jasně stanovené podmínky pro rekreační, rizikové a extrémní sporty, proto si jednotlivé podmínky sportovní cesty před cestou nastudujte, a pokud se na některou z plánovaných činností nevztahuje běžné cestovní pojištění, zvažte ještě připojištění, například v podobě úrazového pojištění.

Pojištění pro všechny případy

Nejdůležitější pojištění, která se postarají o vaše zdraví, už znáte, ale jaké další produkty si přibalit? Pokud necestujete nalehko a případná ztráta zavazadla by vás vyšla draho, jistě oceníte možnost pojištění zavazadel a pojištění zpoždění zavazadel.

Při cestování se čtyřnohým přítelem zvažte pojištění nákladů na veterinární péči v zahraničí. Stejně jako zdravotní péče o lidi se také pomoc zvířecím mazlíčkům dokáže prodražit, spoluúčast pojišťovny proto přijde vhod. Pokud se obáváte náhlého narušení plánů, pojišťovny vám nabízí pojištění storna cesty nebo pojištění nevyužité dovolené. Vybrat si můžete i z dalších možných připojištění.

Jak si sjednat pojištění na dovolenou

Na rozdíl od řady jiných pojištění, cestovní pojištění si můžete sjednat jak osobně u přepážky, tak cestou na letiště, z autobusu, z vlaku. Stačí mít mobilní telefon s připojením k internetu a aktivované online platby kartou. Vyřízení vám zabere nanejvýš 5 minut. Jakmile pojišťovna přijme vaši platbu, pojištění nabývá účinnosti. Šťastnou a bezstarostnou cestu!

Zobrazit rady a tipy