Naše stránky používají cookies. Rozumím

Jedeme na exotickou dovolenou

To, že si v exotických zemích nemáme dávat nic s ledem a pít jen balenou vodu, to vědí i ti, kteří cestu za exotikou ani neplánují. Než se ale ponoříte do barevných průvodců, přečtěte si, na co nesmíte před cestou zapomenout.

DROZD, který se o vás postará


Před plánováním cesty a nákupem letenek je dobré zjistit aktuální bezpečnostní situaci a veškerá nutná očkování, která lékaři doporučují pro vstup do země. Pokud stihnete před odletem projít veškerým očkováním do 7 dnů od odletu, pak už nic nebrání vaší výpravě. Doporučujeme sebe i ostatní dobrodruhy nahlásit do DROZDu. Je to projekt Ministerstva zahraničních věcí a umožňuje organizovat pomoc českým občanům v případě katastrofy během cesty.

Vyhněte se místním šamanům


O očkování tu již byla řeč. Ale je opravdu důležité. Proto si zjistěte u svého lékaře, jaká očkování jsou nutná pro vámi vybranou destinaci. Samozřejmě není od věci zjistit si stav svého stávajícího proočkování na tetanus, záškrt, spalničky a dětskou přenosnou obrnu. Očkování je nutné podstoupit včas, ideálně 1 měsíc před odjezdem. Nejméně však 7 dní před začátkem cesty, kvůli možné reakci na očkování.

Do lékárničky k běžným lékům, které si berete na každou dovolenou, přibalte, po konzultaci s lékařem, i antibiotika. Hodit se budou i přípravky k desinfekci vody, moskytiéra a repelenty. Ve specializovaných outdoor prodejnách vám podle cílové destinace vyberou účinný repelent. Evropské repelenty totiž na exotický hmyz vůbec nezabírají.

Cestovní pojištění do zahraničí


Poslední kroky před odletem by měli vést také do pojišťovny, nebo k počítači. Cestovní pojištění za vás uhradí lékařské výlohy spojené léčbou nemoci nebo úrazu. Při pojištění na exotickou dovolenou myslete na to, co a kde plánujete dělat. Pokud se budete pohybovat ve zvýšené nadmořské výšce, je nutné se připojistit na rizikové sporty. V případě chronické nemoci se ujistěte, že by ošetření pokrylo vaše cestovní pojištění.

Ať už jste zkušení dobrodruzi nebo se chystáte na první exotickou dovolenou, nepodceňte přípravu. Přejeme vám během cest ta nejkrásnější setkání!

Zobrazit rady a tipy