Naše stránky používají cookies. Rozumím

Pojištění auta do zahraničí – jak na to

Autem do zahraničí vyjíždí ročně statisíce Čechů. V používání vlastní dopravy při cestování patří Česká republika mezi top státy. A ačkoli se evropské statistiky nehodovosti rok od roku snižují, je vždy lepší být připraven. Nedílnou součástí přípravy je také volba rozsahu a vyššího limitu asistenčních služeb, které člověk ocení v případě nehody nebo poruchy vozidla.

Základní ochrana s povinným ručením

Každý majitel automobilu registrovaného pro provoz je povinen uzavřít povinné ručení. Bez něj je používání vozidla nezákonné a vlastníkovi hrozí vysoké sankce. Pokud vlastník způsobí nehodu nepojištěným vozidlem, má povinnost nahradit celou újmu na zdraví nebo škodu na majetku. Od 1. ledna má navíc každý, kdo neplatí povinné ručení a neuložil značky svého vozidla do depozitu, povinnost platit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Povinné ručení je zkrátka nutnost. Platí na území České republiky a ve většině evropských států.

Jak u nás, tak v zahraničí, jsou stěžejní limity krytí. Taková nehoda mimo hranice našeho státu vyjde mnohem dráž, a proto se nevyplatí volit tu nejlevnější variantu povinného ručení. Varianty SPECIÁLPOV a SUPERPOV v sobě navíc zahrnují úrazové pojištění pro řidiče zdarma a další výhody.

sporopov speciálpov superpov
Limity pro újmy na zdraví a škody na majetku35 mil. Kč/35 mil. Kč Limity pro újmy na zdraví a škody na majetku50 mil. Kč/50 mil. Kč Limity pro újmy na zdraví a škody na majetku111 mil. Kč/111 mil. Kč

Ovšem ne na všechno povinné ručení postačí. Pokud má být auto pro cestu do zahraničí pojištěno kvalitně, je na místě zvolit ještě havarijní pojištění. Díky němu získáte jistotu ochrany svého vlastního auta, motorky či jiného vozidla před havárií, odcizením, poškozením přírodními živly nebo vandalismem.

Potkala vás havárie? Nestrachujte se!

Kromě dlouhodobé varianty je možné zvolit i havarijní pojištění auta na dovolenou, které se sjednává na dobu výrazně kratší – zpravidla jednoho až dvou měsíců.

Ke každému povinnému i havarijnímu pojištění auta získáte od ČPP zdarma základní asistenční služby v ČR i v zahraničí. Při cestě do zahraničí se však rozhodně vyplatí připlatit si za vyšší limity a větší rozsah asistenčních služeb. Ty jsou dostupné 24 hodin denně. Poškozená pneumatika, vybitá baterie či nepojízdné vozidlo po nehodě nebo poruše totiž mohou dovolenou pěkně znepříjemnit. Operátor vždy poradí, pomůže, zajistí opravu nebo odtah vozidla. Nikdy si asistenční pomoc nezařizujte na vlastní pěst, vždy komunikujte s operátorem. Je společníkem, díky kterému si vaši dovolenou užijete ve větším klidu.

Zobrazit rady a tipy