Naše stránky používají cookies. Rozumím

Pojištění na české hory

Sbalit teplé oblečení, lyže nebo snowboard, zamluvit oblíbenou horskou chatu a vyjet vstříc novým dobrodružstvím. Tak vypadá klasický zimní scénář mnoha českých rodin i jednotlivců. Přečtěte si, co byste ale určitě neměli zapomenout před tím, než se na hory vydáte.

České hory nabízí mnoho skvělých možností, jak využít volný čas. Nejčastější aktivitou je samozřejmě lyžování, jízda na snowboardu a běh na běžkách. Oblíbené jsou ale i výlety do hor jen tak nebo tzv. skialpinismus (speciálně upravené lyže pro náročné horské túry) a zejména u dětí sáňkování. To vše v sobě ale skýtá potenciál nehody, a proto tu je celá řada pojištění, o které se určitě vyplatí uvažovat.

Nejčastější úrazy

Zranění bohužel neubývá, někdy se dokonce zdá, že spíše naopak. Mezi nejčastější úrazy patří zlomeniny horních končetin, podvrknutí kotníků nebo vykloubení ramen a také poranění páteře a míchy. Zvláště ten poslední příklad často patří mezi velmi závažná poranění.

A právě pro tyto případy doporučujeme pojištění RIZIKOVKA, které myslí nejen na úrazy způsobené na horách, ale v jeho rámci je možné si zvolit i celou řadu dalších připojištění. Namátkou lze zmínit připojištění závislosti na péči jiné osoby, příspěvek na pořízení zvláštní pomůcky, připojištění závažných onemocnění a poranění. Pojištění navíc počítá i s dalšími členy rodiny. Připojistit lze speciální rizika pro pojištěné děti, jako je ošetřování členem rodiny, hospitalizace s doprovodem či připojištění dětských zlomenin. K RIZIKOVKCE lze přidat také cestovní připojištění, zdravotní asistenci nebo připojištění odpovědnosti.

Své si najdou i zaměstnavatelé, kteří ocení Skupinové úrazové pojištění s Filipem Plus. To je pojištění pro případ úrazu nejen zaměstnanců a lze sjednat jak krátkodobě (třeba právě jako pojištění na hory), tak dlouhodobě. Stejně tak lze pojištění využít pro skupinu dětí na lyžařském výcviku.

Ani škodám nelze uniknout

Pojistit se na hory nemusí znamenat jen úrazové pojištění. Může se totiž snadno stát, že (byť neradi a omylem) způsobíte nehodu či újmu někomu dalšímu. Na horách se to může odehrát raz dva (poškozené lyže, vytopení horské chaty atp.). Pro tyto případy se vyplatí uvažovat o pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. Navíc si ho můžete sjednat snadno online.

Chystáte se do zahraničí? Pak nevyjíždějte bez cestovního pojištění na hory, o kterém se více dozvíte v článku Pojištění na hory do zahraničí.


Zobrazit rady a tipy