Naše stránky používají cookies. Rozumím

Pojištění na hory do zahraničí

Dlouhé a prázdné sjezdovky, krásná příroda, kvalitní služby, srovnatelné ceny a nádech nepoznaného. To jsou hlavní faktory, proč stále více Čechů volí pro své zimní radovánky zahraniční hory. Nejčastěji se jedná o rakouské, italské a francouzské Alpy. Lyžování v zahraničí s sebou ale nese i vyšší nároky, co se pojištění týče. Jak se tedy pojistit na hory, třeba do Rakouska?

Pojištění na hory do zahraničí určitě nepodceňujte, ať už se chystáte vyjet na sjezdových lyžích, snowboardu, běžkách nebo jen na pěší výlety. I cena za drobnou nehodu se totiž může vyšplhat do závratných výšin.

Ceny ošetření v Alpách

Pojištění léčebných výloh, pojištění odpovědnosti nebo úrazové pojištění vás vyjde na pár desítek korun za den. Ceny za lékařské ošetření v zahraničí se přitom mohou snadno vyšplhat k tisícům Eur. Podívejte se na některé příklady:

  • zásah horské služby okolo 10 000 Kč,
  • den v nemocnici 15 000 – 20 000 Kč,
  • převoz sanitkou z Alp (rakouských, italských či francouzských) do ČR kolem 25 000 Kč
  • transport helikoptérou od 30 000 až do 130 000 Kč,
  • zranění zahraničního lyžaře může stát miliony Kč.

Jak se tedy správně pojistit?

Základem je cestovní pojištění na hory např. do Alp. Bez toho důrazně nedoporučujeme vyjíždět, byť jen na víkend (podívejte se ještě jednou na ceny za ošetření v zahraničí). Při výběru typu cestovního pojištění sledujte výši pojištění léčebných výloh, resp. limitů pojistného plnění a také, co všechno balíček pojištění obsahuje. Pojištění do Alp (nebo i jinam) může totiž obsahovat také pojištění odpovědnosti, zavazadel či úrazové připojištění.

Úrazové pojištění se na hory do zahraničí určitě hodí mít sjednané. Mezi nejčastější úrazy způsobené na lyžích nebo snowboardu společně se zlomeninami patří i poranění páteře a míchy. Mimo dobrého vybavení, jako je helma a chránič páteře, tak přibalte i úrazové pojištění. 

Proč přemýšlet nad pojištěním odpovědnosti, když jedete na lyže? K nehodám a srážkám na sjezdovkách zkrátka dochází a může se stát, že budete viníkem vy. Pak se náklady na ošetření nebo pořízení nové věci (v případě jejího poškození) připíšou na váš účet. A není výjimkou, že se tyto částky pohybují v řádech statisíců korun.

Jaké pojištění se hodí na hory do zahraničí:

Cestovní pojištění

Balíček Zima PLUS k cestovnímu pojištění

Rizikové a úrazové pojištění

Pojištění odpovědnosti


Zobrazit rady a tipy