Naše stránky používají cookies. Rozumím

ČPP: Nejčastěji sjednávaným rizikem u životního pojištění jsou trvalé následky úrazu

Datum vložení: 10.12.2015

Praha, 10. prosince 2015 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejnila výsledky interního průzkumu, kde se zaměřila na nejčastěji sjednávaná rizika v životním pojištění. V rámci investičního životního pojištění EVOLUCE si klienti v tomto roce nejčastěji sjednávali riziko trvalých následků úrazu.

Podle interního průzkumu si klienti ČPP nejčastěji sjednávají riziko trvalých následků úrazu (90 %). Průměrná výše pojistné částky je 600 000 Kč. Druhým nejoblíbenějším sjednávaným rizikem je pojištění denního odškodného za dobu léčení úrazu, a to již od 10. dne zpětně (80 %). Průměrná výše pojistné částky je 260 Kč denně. Na třetím místě pomyslného žebříčku je pojištění pro případ hospitalizace (65 %), průměrná výše pojistné částky za den pobytu v nemocnici je 250 Kč.

„Ve srovnání s těmito nejčastěji sjednávanými riziky jsou taková, která klienti mnohdy opomíjejí. Mezi ty, které mohou výrazně zasáhnout do finančního rozpočtu rodiny, patří invalidita. Ta může znamenat nejen velký zásah do života rodiny, ale především přinést nárůst výdajů, např. na pečovatelskou službu nebo na přestavbu bydlení. Vyplacené pojistné plnění tak může usnadnit řešení obtížné životní situace. Ze stejných důvodů doporučujeme sjednání rizika závažných onemocnění a poranění,“ uvedl ředitel úseku životního pojištění Marek Woitsch.

U ČPP může klient v rámci produktu EVOLUCE sloučit často sjednávaná rizika do balíčku „životní standard“, který zahrnuje rizika pro případ smrti, invalidity a závažných onemocnění a poranění za zvýhodněnou cenu. U rizika závažných onemocnění a poranění lze pojistit 27 diagnóz a plnění lze rozšířit i na počáteční stádia u civilizačních nemocí dnešní doby, jako je rakovina, infarkt nebo mozková mrtvice. U dítěte pojištění zahrnuje také nemoci, jako jsou např. dětská mozková obrna, myopathie nebo epilepsie se záchvaty typu grand mall.

Začátkem prosince uvedla ČPP do prodeje novinku s názvem RIZIKOVKA, která dále rozšiřuje závažná onemocnění a poranění na vybrané vrozené vady ještě nenarozených dětí. V rámci produktu si klient může pojistit lokalizované formy rakoviny, závislost na péči od II. stupně nebo příspěvek na pořízení zvláštní pomůcky. Nabídka připojištění zahrnuje také plnění při ošetřování dítěte v případě nemoci nebo úrazu či nutné hospitalizaci. ČPP v rámci tohoto produktu poskytne plnění i za úrazy, které se klientovi stanou při teroristickém útoku.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 23 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny tiskové zprávyPro další informace kontaktujte prosím:

Odbor Public Relations a interní komunikace
Mgr. Renata Čapková
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Pobřežní 665/23
186 00 Praha 8

Tel: 956 451 490
E-mail: renata.capkova@cpp.cz