Naše stránky používají cookies. Rozumím

Klienti ČPP si odečetli od daňového základu v průměru téměř 4 000 korun

Datum vložení: 20.3.2017

Praha, 20. března 2017 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) rozeslala letos svým klientům na 130 tisíc potvrzení o zaplaceném pojistném na soukromé životní pojištění za rok 2016, které si klienti mohou odečíst ze svého daňového základu.

„Počet rozesílaných potvrzení se zvýšil oproti předchozímu roku o 15 %. Za rok 2016 jsme vystavili daňová potvrzení k životnímu pojištění na celkovou částku převyšující 490 milionů korun. Naši klienti si odečetli od daňového základu v průměru téměř 4 000 korun a za loňský rok na daních dostali tak zpět téměř 600 korun,“ říká ředitel úseku životního pojištění Marek Woitsch.

Daňoví poplatníci, kterým roční zúčtování daní provádí zaměstnavatel, potvrzení o zaplaceném pojistném na životní pojištění již předali. Ti, kteří daňové přiznání podávají Finančnímu úřadu sami nebo prostřednictvím daňového poradce, musí daňový odpočet uplatnit v termínu do 31. března 2017.

Od ledna 2017 dochází k významnému zatraktivnění tohoto benefitu ze strany státu, a to formou zvýšení odpočitatelných limitů pro platby klientů z 12 000 Kč na 24 000 Kč a pro příspěvky ze strany zaměstnavatele z 30 000 Kč na 50 000 Kč. Tyto limity platí v součtu pro platby na životní pojištění, na doplňkové penzijní spoření a na penzijní pojištění. „Doporučujeme klientům navýšit své platby do uvedených produktů a využít tak tohoto benefitu pro kumulaci finančních prostředků na období důchodového věku,“ doplňuje ředitel Woitsch.

ČPP nabízí několik druhů životního pojištění. K nejprodávanějším produktům patří smlouvy investičního typu – investiční životní pojištění Evoluce Plus pro dospělé a Štístko pro děti. Smlouva životního pojištění před nehodami neuchrání, ale pomůže alespoň částečně zmírnit následky. U dětí by životní pojištění mělo být nastaveno především na krytí úrazů.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 23 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny tiskové zprávyPro další informace kontaktujte prosím:

Odbor Public Relations a interní komunikace
Mgr. Renata Čapková
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Pobřežní 665/23
186 00 Praha 8

Tel: 956 451 490
E-mail: renata.capkova@cpp.cz