Naše stránky používají cookies. Rozumím

Ochranu před bankrotem firmám zajistí novinka MaxiON od ČPP

Datum vložení: 2.11.2015

Praha, 2. listopadu 2015 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) přichází s pojištěním, které kryje škody vzniklé vyčerpáním limitu na majetkové škody z povinného ručení. Dokáže tak firmu ochránit před finanční ztrátou, která by pro ni mohla být likvidační.

ČPP novinku nabízí pod názvem MaxiON a je jedinou pojišťovnou na českém trhu, která takovou ochranu firmám a podnikatelům nabízí. „Produkt jsme připravili na základě poptávky klientů, kteří se zajímali o možnost pojištění v případě vzniku značných škod, které hrozí při hromadných dopravních nehodách, nehodách v tunelu, na mostech nebo železničních přejezdech. Jinými slovy jde o podobné případy, jako byla tragická nehoda kamionu s Pendolinem ve Studénce,“ říká Pavel Wiesner, ředitel úseku podnikatelských rizik.

V případě Studénky je majetková škoda odhadována na 160 milionů korun. Přitom sjednávané limity u dopravních firem se obvykle pohybují ve výši 100 milionů korun. Rozdíl mezi sjednaným limitem a skutečnou výší škody hradí viník nehody, resp. majitel firmy. „Je jasné, že pro klasického dopravce nebo pro jakoukoliv malou či střední firmu může být taková situace naprosto likvidační,“ upozorňuje Pavel Wiesner.

Produkt MaxiON je určen nejen klientům s povinným ručením u ČPP, ale všem zájemcům o tento typ pojištění. Produkt je dostupný na všech obchodních místech ČPP po celé republice a u všech renomovaných pojišťovacích zprostředkovatelů. Výše pojistného se odvíjí od počtu vozidel, které firma vlastní nebo provozuje a odpovídá přibližně 10 % z ceny povinného ručení každého vozidla. „Pro případy jako Studénka tak firma za optimální cenu získává ochranu až do výše 1 miliardy korun, což pokrývá i skutečně katastrofické scénáře,“ uzavírá Pavel Wiesner.

Obrazový materiál k tiskové zprávě je zdarma k dispozici v české sekci na www.infobiro.tv.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 23 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny tiskové zprávyPro další informace kontaktujte prosím:

Odbor Public Relations a interní komunikace
Mgr. Renata Čapková
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Pobřežní 665/23
186 00 Praha 8

Tel: 956 451 490
E-mail: renata.capkova@cpp.cz