Naše stránky používají cookies. Rozumím

Renova od ČPP vás ochrání před mnohatisícovými výdaji za opravu vozu

Datum vložení: 27.1.2016

Praha, 27. ledna 2016 – Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) přichází s unikátním produktem Pojištění poruchy vybraných autodílů. Produkt kryje náhlé a nepředvídatelné vnitřní mechanické a elektrické poruchy vybraných autodílů ojetých vozidel. ČPP je jediná pojišťovna na trhu, která produkt v takovém rozsahu nabízí nejen v okamžiku koupě vozidla, ale kdykoli v průběhu jeho vlastnictví.

Mnohem častěji než u havárie zasahuje asistenční služba u poruchy vozidla.  V celkových statistikách na ně připadá téměř 70 % všech výjezdů. K nejčastějším technickým problémům patří porucha motoru, převodovky, spojky nebo elektrické instalace. „To nás inspirovalo k tomu, abychom ve spolupráci se společností DEFEND INSURANCE GROUP připravili pojištění náhlé poruchy vybraných autodílů, které ochrání majitele vozu před mnohatisícovými výdaji za nenadálou opravu,“ vysvětlil Miloš Velíšek, ředitel úseku pojištění vozidel. „Například oprava automatické převodovky běžně dosáhne i čtyřiceti tisíc korun,“ uvádí Velíšek jednoduchý příklad.

ČPP nabízí tento produkt formou doplňkového pojištění k povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění. Pojistit lze ojetá vozidla do 3,5 t, až do 10 let stáří a do 200 000 ujetých kilometrů. Kryje neomezený počet pojistných událostí až do výše celkového limitu pojistného plnění 100 000 Kč (limit pojistného plnění na jednu pojistnou událost je 40 000 Kč). Pojištění se sjednává se spoluúčastí 4 000 Kč. Pojištění se sjednává na dobu 3 let nebo ujetí 75 000 kilometrů.

Pojištění poruchy vybraných autodílů ČPP nabízí ve dvou variantách Renova a Renova+ a liší se rozsahem krytí. Velice příznivá cena se odvíjí od kubatury a sjednané varianty a roční pojistné začíná na částce 1 470 Kč. Případnou poruchu je řidič povinen nahlásit pojistiteli a opravu provést ve smluvním servisu ČPP. Pojištění kryje poškozený díl a náklady na opravu, nevztahuje se na poruchy způsobené běžným opotřebením.

ČPP aktuálně pojišťuje 1 136 000 vozidel a je třetím největším hráčem na trhu povinného ručení. Za rok 2015 svůj klientský kmen navýšila o 44 885 pojištěných vozidel, což je nejvíc ze všech pojišťoven na domácím trhu.

 

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group je univerzální pojišťovnou, která nabízí svým klientům moderní produkty a komplexní pojistná řešení v oblasti životního i neživotního pojištění. Česká podnikatelská pojišťovna je třetím největším poskytovatelem povinného ručení na pojistném trhu v České republice. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 90 poboček a 300 kanceláří na celém území ČR. Kompletní nabídka produktů je k dispozici na internetových stránkách www.cpp.cz. Telefonickým dotazům je vyhrazena klientská linka 957 444 555.

ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group. Vienna Insurance Group (VIG) je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Kolem 50 společností ve 25 zemích tvoří koncern s dlouhou tradicí, silnými značkami a velkou blízkostí klientům. VIG staví na základech 190 let zkušeností v oblasti pojišťovnictví. S přibližně 23 000 pracovnicemi a pracovníky je koncern Vienna Insurance Group jasným lídrem na svých klíčových trzích. Toto skvělé postavení dovoluje naplno čerpat z dlouhodobého potenciálu růstu regionu se 180 miliony obyvatel. Na burze kótovaná Vienna Insurance Group je podnikem s nejvyšším ratingem v rámci hlavního indexu Vídeňské burzy ATX; akcie jsou kótovány i na Burze cenných papírů Praha.

Zobrazit všechny tiskové zprávyPro další informace kontaktujte prosím:

Odbor Public Relations a interní komunikace
Mgr. Renata Čapková
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Pobřežní 665/23
186 00 Praha 8

Tel: 956 451 490
E-mail: renata.capkova@cpp.cz