Naše stránky používají cookies. Rozumím

Rady a tipy

Pojištění auta do zahraničí – jak na to

Autem do zahraničí vyjíždí ročně statisíce Čechů. V používání vlastní dopravy při cestování patří Česká republika mezi top státy. A ačkoli se evropské statistiky nehodovosti rok od roku snižují, je vždy lepší být připraven. Nedílnou součástí přípravy je také volba rozsahu a vyššího limitu asistenčních služeb, které člověk ocení v případě nehody nebo poruchy vozidla.


K čemu je dobré tzv. „pojištění na blbost“

Pojištění na blbost je lidový název pro pojištění odpovědnosti za škodu nebo újmu, kterou můžete způsobit třetím osobám. A že se taková újma může vyšplhat od pár tisíc až k milionům, o tom už asi není třeba mluvit.


Pojištění na hory do zahraničí

Dlouhé a prázdné sjezdovky, krásná příroda, kvalitní služby, srovnatelné ceny a nádech nepoznaného. To jsou hlavní faktory, proč stále více Čechů volí pro své zimní radovánky zahraniční hory. Nejčastěji se jedná o rakouské, italské a francouzské Alpy. Lyžování v zahraničí s sebou ale nese i vyšší nároky, co se pojištění týče. Jak se tedy pojistit na hory, třeba do Rakouska?


Pojištění na české hory

Sbalit teplé oblečení, lyže nebo snowboard, zamluvit oblíbenou horskou chatu a vyjet vstříc novým dobrodružstvím. Tak vypadá klasický zimní scénář mnoha českých rodin i jednotlivců. Přečtěte si, co byste ale určitě neměli zapomenout před tím, než se na hory vydáte.