Naše stránky používají cookies. Rozumím

Rady a tipy

Doporučení při prodeji nebo koupi vozidla

Česká kancelář pojistitelů se denně setkává s případy, kdy vyjde najevo, že zápis v registru silničních vozidel není aktuální – nedošlo k přepisu vozidla na nového vlastníka. Potom je na původním (dosud registrovaném) vlastníkovi, aby prodej vozidla a změnu vlastníka doložil. Komplikace nastávají v případě, kdy tuto skutečnost nemá čím doložit.

Pokud se chystáte prodat nebo koupit vozidlo, máme pro vás pár doporučení, jak nejlépe postupovat a na co si dát pozor.


Jedeme na exotickou dovolenou

To, že si v exotických zemích nemáme dávat nic s ledem a pít jen balenou vodu, to vědí i ti, kteří cestu za exotikou ani neplánují. Než se ale ponoříte do barevných průvodců, přečtěte si, na co nesmíte před cestou zapomenout.


Cestovní pojištění pro těhotné

V průběhu bezproblémového těhotenství se nemusíte nijak omezovat a s klidem můžete vyrazit na výlety i delší dovolené. Při cestování dbejte na své pohodlí a vhodné pojištění, ve kterém jsou obsaženy léčebné výlohy spojené s těhotenstvím.


Povinné ručení na motocykl – už ho máte?

Rádi brázdíte silnice na své motorce? Pak byste neměli zapomínat na pojištění. Jak na pojištění motocyklu, abyste zbytečně nepřepláceli? Poradíme vám.


Proč a jak pojistit chatu nebo chalupu

Ve svých rekreačních obydlích pravděpodobně trávíte především teplé měsíce, ale chránit byste si je měli celoročně. Víte, jak pojistit chatu nebo chalupu, aby byly opravdu v bezpečí?


Jedeme na dovolenou: Průvodce cestovním pojištěním

Už odškrtáváte dny v kalendáři a se zalíbením sledujete, jak se přibližujete své dovolené? Pak máte jistě připravený seznam věcí, které si vezmete s sebou, a sjednané pojištění na dovolenou. Že cestovní pojištění nemáte, protože se v něm nevyznáte? Žádné strachy. Nechte se provést pojišťovací džunglí.


Úrazové pojištění pro děti na hory i školu v přírodě

Svět dětí je divoký. Plný zvědavosti, poznávání, výzev. Snadno tedy dojde k úrazu. Pokud se vaše děti chystají na hory či školu v přírodě, zamyslete se nad možnými riziky a jejich dopady. Víte, jak je minimalizovat a chránit tak své děti?


Pojištění vozidel: Která jsou povinná a která potřebná?

Svět pojištění vozidel je pořádná džungle. Víte, jaká pojištění ze zákona potřebujete, jaká byste měli chtít a jaká jsou zcela zbytečná? Přečtěte si tento přehled pojištění aut a investujte své peníze chytře.


Pojištění auta do zahraničí – jak na to

Autem do zahraničí vyjíždí ročně statisíce Čechů. V používání vlastní dopravy při cestování patří Česká republika mezi top státy. A ačkoli se evropské statistiky nehodovosti rok od roku snižují, je vždy lepší být připraven. Nedílnou součástí přípravy je také volba rozsahu a vyššího limitu asistenčních služeb, které člověk ocení v případě nehody nebo poruchy vozidla.


K čemu je dobré tzv. „pojištění na blbost“

Pojištění na blbost je lidový název pro pojištění odpovědnosti za škodu nebo újmu, kterou můžete způsobit třetím osobám. A že se taková újma může vyšplhat od pár tisíc až k milionům, o tom už asi není třeba mluvit.


Pojištění na hory do zahraničí

Dlouhé a prázdné sjezdovky, krásná příroda, kvalitní služby, srovnatelné ceny a nádech nepoznaného. To jsou hlavní faktory, proč stále více Čechů volí pro své zimní radovánky zahraniční hory. Nejčastěji se jedná o rakouské, italské a francouzské Alpy. Lyžování v zahraničí s sebou ale nese i vyšší nároky, co se pojištění týče. Jak se tedy pojistit na hory, třeba do Rakouska?


Pojištění na české hory

Sbalit teplé oblečení, lyže nebo snowboard, zamluvit oblíbenou horskou chatu a vyjet vstříc novým dobrodružstvím. Tak vypadá klasický zimní scénář mnoha českých rodin i jednotlivců. Přečtěte si, co byste ale určitě neměli zapomenout před tím, než se na hory vydáte.